کد خبر : 864
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 24 مارس 2020 - 15:54
-

نماینده منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

جهش تولید نیازمند سرمایه گذاری و فروش اوراق است / قوانین فعلی پاسخگوی اقتصاد ما نیست

جهش تولید نیازمند سرمایه گذاری و فروش اوراق است / قوانین فعلی پاسخگوی اقتصاد ما نیست

نماینده منتخب مجلس یازدهم گفت:جهش در تولید نیازمند یک سری سرمایه‌گذاری‌هایی است که با بودجه لازم و روش‌هایی مانند فروش اوراق تحقق می یابد.

علیرضا منادی سفیدان نماینده منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم در خصوص شعار سال و راه‌های تحقق این شعار اظهار داشت: جهش به معنی رشد فزاینده است حرکتی است که منجر می‌شود تا رشد ناگهانی و رشد بیشتری نسبت به قبل بوجود بیاید.

وی افزود: سال گذشته در رابطه با تولید انصافاً زحمات زیادی انجام شد و با وجود تحریم‌ها دولت و مجموعه نظام در حال تلاش بودند تا کارخانه‌های راکد و خوابیده را دوباره راه اندازی کنند جهش در تولید نیازمند یک سری سرمایه‌گذاری‌هایی است که با بودجه لازم و روش‌هایی مانند فروش اوراق می توان سرمایه در گردش را افزایش دهد.

منادی بیان داشت: اکنون در شرایط خاصی هستیم و اقتصادمان مدتی است که تعطیل شده است و مدتی هم تعطیل خواهد بود و در شرایط کرونای می‌‌توان گفت کشور تعطیل و یا نیمه‌تعطیل است که این ایام موجب عقب‌ماندگی اقتصاد می‌شود البته این مسئله یک موضوع جهانی است و کل اقتصاد دنیا را تحت تاثیر خود قرارداده است تمام دستگاه‌های دولتی و حتی مردم باید به موضوع ورود پیدا کنند. در سال ۹۹ اگر جهشی در اقتصاد صورت نگیرد این تعطیلی که در این ایام در اقتصاد ما بوجود آمده است جبران نخواهد شد و در نتیجه ایران و اقتصاد ایران و مردم ایران فقیر خواهند ماند.

 اقتصاد راکدِ کرونایی را باید نجات دهیم

نماینده منتخب مجلس یازدهم با بیان اینکه جهش تولید درمان رکود اقتصادی وضع رکود اقتصادی فعلی است که در اثر بیماری ویروس کرونا شکل گرفته، افزود:  بزرگ‌ترین دستاورد و سرمایه جهش تولید بسیج مردمی است همان طور که اکنون در شرایط کرونای مردم در خانه‌هایشان مانده‌اند تا این ویروس از بین برود در موضوع اقتصاد نیز همه باید تلاش کنیم تا اقتصاد راکد را نجات دهیم. جهش تولید صرفاً برعهده دولت نیست و مردم و همه باید دست در دست هم دهیم تا این موضوع تحقق یابد. بطور مثال فردی که کارخانه دارد و کارخانه‌اش درحال فعالیت است باید هوای کارخانه‌داران دیگر را داشته باشد و به آن‌ها نیز کمک کند تا تولید آنها نیز فعال باشد.

وی اظهار داشت: اولین حرکتی که مجلس آینده انجام دهد اینست که باید فضای کسب و کار را درست کند چرا ما باید در دنیا در رتبه صد و سی و یکم کسب و کار باشیم چرا باید یک‌سال منتظر تاسیس یک شرکت باشیم چرا باید پانزده روز منتظر صدور مجوز برای حرکت کشتی صادرکننده باشیم درحالی‌که در کشورهای دنیا در عرض دو ساعت این کار انجام می‌شود.

منادی تاکید کرد: دولت باید در واگذاری‌ها اهلیت افراد را مدنظر قرار دهد، موضوع بعدی بازنگری در برخی قوانین است، باید به کشورهای دنیا نگاه کنیم و ببینیم که قوانین آن‌ها به چه صورتی تصویب‌شده است، قوانین فعلی جواب‌گوی اقتصاد ما نیست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.