کد خبر : 875
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 مارس 2020 - 23:56
-

یادداشت:

فداکاری ملی در مقابله با کرونا باطل السحر پروپاگاندای غربی- سعودی است

فداکاری ملی در مقابله با کرونا باطل السحر پروپاگاندای غربی- سعودی است

منتخب مردم مراغه در مجلس یازدهم از ستاد مقابله با کرونا درخواست کرده ترتیباتی اتخاذ شود که صبوری مردم ایران در شرایط سخت تحریم در مقابله با جهانیان به خوبی تبیین شود.

علی علیزاده منتخب مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده از ستاد مقابله با کرونا درخواست کرده تا ترتیباتی اتخاذ شود صبوری مردم ایران در مقابله با ویروس کرونا در شرایط سخت تحریم برای جهانیان به خوبی  تبیین شود.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

1. در کنار توجه به زحمات و تلاشهای حاکمیت، ضعف ها و کاستی های این روزها را اصلا نمی خواهم انکار کنم، مردم ایران شایسته بهترین ها هستند و وظیفه جمهوری اسلامی است که مطابق اصل 19 قانون اساسی در این بحران همگان را به یک چشم ببیند و ارائه خدمات کند.

2. یکی از نکاتی که ذهن همه ناظران علمی و مفسران بیطرف به آن‌معطوف شده مقایسه اقدامات دولتها و کنشهای ملتهای جهان با یکدیگر است. بیش از چهار سده است که مستشرقین غربی و حامیان داخلی شان با هژمونی رسانه ای خود مجموعه ای از صفات منفی را به ملت ایران نسبت داده اند، اکنون که به یاری رسانه های جدید رفتار و کنشهای همه ملتها در اتاق شیشه ای قرار گرفته  تشت بسیاری از تحلیلهای لیبرالی علیه فرهنگ ملت ایران از بام افتاده است. اکثر ناظران جهانی و بیطرف بر آن شده اند  که ملت ایران باوجود رنج مضاعف این روزهایش اما نسبت به مردم اروپا و آمریکا واکنشی صبورانه، عاقلانه تر و همدلانه تری نسبت به این بیماری همه گیر و عواقب اجتماعی آن نشان داده است.

3. گرچه کرونا حریف چغری است اما عالمگیریش منجر به پرده افکنی از بسیاری دروغهای بزرگ و فرضیات سیاسی (بخوانید فرضیات لیبرالی) در مورد ملتها شده است. مرگ امر اجتماعی، اتمیزه شدن جامعه، تشکیک در مبانی رفتار دولتهای لیبرال که در موارد زیادی منجر به واکنشهای گاه متوحشانه و غیر متعارف به هراس ناشی از کرونا انجامیده است بسیاری از تصورات از غرب و سرمایه داریش را بر باد داده است. اولین پیشنهادم این است که وقت آن است روشنفکران ایرانی نیز با شجاعت در انگاره های خود که کانون آن تمسخر فرهنگ ملی ایرانیان است تجدید نظر کنند.

4. پیشنهاد دیگرم به ستاد ملی کروناست؛ این روزها به دلایل زیادی ایران مورد توجه رسانه ای زیادی است، مرگ و میر و کرونا و لیسیدن ضریح و… تنها واقعیت اکنون این روزهای ملت ایران نیست بلکه اینها رخدادهای مورد علاقه رسانه های ملکه، سعودی و آمریکایی است که میخواهند این تصویر از ایران را به جهان مخابره نمایند. واقعیت این روزهای ما صبوری ملت، فداکاری اجتماعی، زنده بودن امر اجتماعی، همدلی ملی و البته ظلم سیستماتیک غرب علیه ما است، از شما میخواهیم ترتیبی اتخاذ کنید حقایق این روزها و میراث فرهنگی جمعی ما را به زبانهای مختلف به جهان مخابره نمایید. باید حقیقت گرایان و ذهنهای نقاد و منصف جهان بدانند که ایران در آستانه این بحران جهانی تحت شدیدترین تحریمها و بی سابقه ترین ظلم سیستماتیک تاریخ  قرار دارد که تصورش برای مردم و روشنفکران آمریکایی و اروپایی هم سخت و هراسناک است و با تمام این اوصاف صبورانه بالغ ترین واکنشها را به این بختک جهانی داده است.

آنچه که این روزها دیده می‌شود تابلویی از فداکاری ملی و اجتماعی است که باطل السحر پروپاگاندای غربی- سعودی است و  حیف است که جهانیان این تصویر از ملت ایران را به خاطر نسپارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.